Побутові твердопаливні котли з ручним завантаженням палива

Незважаючи на те, що газифікація стала невід’ємною частиною сучасного свиту, у екологічно чистого палива як і раніше залишається дуже багато прихильників. Як результат, можна спостерігати постійно дедалі зростаючу популярність твердопаливних котлів. Особливо це стосується власників заміських будинків, дач і котеджів, де наявність альтернативних видів палива дуже затребувана. Асортимент твердопаливних котлів, новітні технології та постійна технічна модернізація дозволяють вибрати агрегат відповідний самому вимогливому користувачу незалежно від того, який у нього будинок.

Паливо

Звісно, поза всякою конкуренцією чисельність видів палива, що можна використовувати для твердопаливних котлів. Це, насамперед відходи деревообробної промисловості: пелети (пресовані під високим тиском відходи деревени), обрізки дощок, кора, тріска, стружка тощо. Кокс, кам’яне вугілля і горючі сланці мають широке застосування в сучасних твердопаливних котлах.

Торф’яні брикети (просушений, формований торф) — є ефективною заміною дров та вугілля. Вартість будь-якого з перерахованих вище видів палива набагато нижче, ніж вартість природного газу або рідкого палива. Навіть якщо взяти для прикладу високоякісне тверде паливо антрацит, — воно все одно  нижчоюза ціною, ніж, скажемо, солярка.

Котли

Котли розрізняють за видами:  комбіновані, які можуть працювати з декількома видами палива та ті, які працюють тільки з одним видом палива. Не можна зазначити який краще або гірше, тому що кожний з видів котлів знаходить собі застосування і використовується у відповідних умовах. У кожного з них є свої переваги та недоліки. Багатопаливні котли мають перевагу перед моно-паливними в тому, що коли у користувача ще не проведений газ, він може спокійно опалювати приміщення твердим паливом. Коли ж газ вже є в будинку, все одно дуже вигідно мати у себе альтернативне джерело тепла. Для заміського будинку практично необхідно мати кілька способів опалення.

Ті види котлів, які розраховані тільки на один вид палива, оптимізуються виключно на максимальне згоряння того пального, з яким котел працює. Це дає більш високий коефіцієнт корисної дії. Незважаючи на те, що до твердопаливних котлів іноді ставляться як до консервативного обладнання, на сьогоднішній день в них задіяно така низка нових технологій, які роблять їх іноді «на голову вище» котлів з іншими видами палива. Поряд із багатьма перевагами, у твердопаливних котлів є і свої недоліки. Основним з них можна вважати необхідність кожні 3 години (для деревини) або 7 годин (якщо це вугілля) довантажувати паливо. Хоча вже зараз існують моделі котлів, які на одному завантаженні палива працюють до 20 годин!

Матеріали

Особливу увагу заслуговує матеріал з якого виготовляють агрегати. Зазвичай для твердопаливних котлів використовують або сталь, або чавун. І перший і другий матеріал мають свої «за» і «проти». Сталеві котли краще тримають високі температури і мають ККД вище, ніж котли чавунні. Також сталь більш пластична, ніж чавун і важить значно менше. Котли виготовлені з чавуну, в свою чергу, більш стійкі до впливу корозії від конденсату, який виділяється при згорянні. Безсумнівно, однією з переваг чавунних котлів є те, що вони є секційними, тобто їх можна збирати в межах невеликого простору. Вітчизняні виробники виготовляють котли здебільш зі сталі. А от закордонні колеги вважають за краще працювати з чавуном.

Вибір котла

Якщо Ви зіткнулися з необхідністю придбання твердопаливного котла, обов’язково приділіть увагу характеристикам того агрегату, який Вам сподобався. По-перше, це потужність яку має котел. Приблизно визначити необхідну Вам потужність котла цілком реально. Для цього необхідно знати, що в середньому, на 10 квадратних метрів приміщення, при висоті стелі до 3 м, необхідно близько 1 кВт потужності. Звісно, цей розрахунок орієнтовний, і для найбільш точного вибору потужності котла Вам напевно знадобиться допомога фахівця, так як при індивідуальному підборі потужності треба брати до уваги товщину стін, їх матеріал, кількість вікон і дверей, наявність додаткової техніки або обладнання в приміщенні і тощо.

В середньому, оголошений термін експлуатації котлів на твердому паливі становить від 10 до 20 років. Потужність котла прямо пропорційна його вартості: чим вище потужність — тим дорожчий котел. Звісно, для ціни має значення і вид палива, що використовується, модель котла, матеріал з якого виготовлений агрегат, і, звичайно, виробник. Якщо Ви вирішили придбати собі котел кращій та більш відповідний до Ваших потреб, звісно, необхідно звернутися за допомогою до фахівців. По-перше, вони допоможуть точно підібрати відповідний саме Вам агрегат, по-друге, висококласні фахівці професійно виконають монтажні роботи (що дуже важливо для правильної роботи котла та найвищого ККД), по-третє, Вам нададуть гарантійне і пост гарантійне обслуговування.

Незважаючи на сталий стереотип «Імпортне краще», в галузі опалювального обладнання впевнено можна відзначити наступне: котли зарубіжних виробників в переважній більшості не пристосовані для експлуатації в умовах України (нестабільна напруга, низьке та непостійний тиск газу тощо), що може серйозно вплинути на роботу теплової системи. Більш ніж 20-річний досвід компанії, чисельні нагороди та досягнення дозволяють впевнено рекомендувати Вам те, що випробувано часом, неодноразово підтверджено документально і схвалено чисельними користувачами України та країн СНД.